fbpx
zielony napis smart z plusem wpisanym w okrąg, z podpisem "Centrum Medyczne Smart"

Tel: 12 333 777 1

Godziny otwarcia: Pn - Pt 8:00 - 18:00

Ortopeda Kraków - Prywatnie

Ortopedia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem wszelkich schorzeń w obrębie narządu ruchu – od wrodzonych bądź nabytych chorób/wad, po urazy czy uszkodzenia wynikające z codziennego życia.

Czym zajmuje się ortopeda?

Narząd ruchu każdego dnia poddawany jest działaniu różnych czynników. W zależności od prowadzonego trybu życia pojawiają się np. problemy z wadami postawy (przy siedzącym stylu życia) lub większe ryzyko urazów czy zwichnięć, np. u osób aktywnych fizycznie.

Ortopedia to bardzo szeroka dziedzina medycyny, skupiona wokół schorzeń narządu ruchu. Mogą mieć one różnorodny charakter i wymagać szybkiej i krótkoterminowej interwencji (np. złamania) lub długofalowej terapii (np. skolioza). Ortopeda zajmuje się również wszelkimi stanami zapalnymi i zwyrodnieniowymi w obrębie całego narządu ruchu.

Oprócz układu kostnego, powszechnie kojarzonego z kośćmi i stawami, ortopedia diagnozuje również schorzenia w obrębie:

Jakimi schorzeniami zajmuje się ortopeda w Krakowie?

Schorzenia, których diagnozą i leczeniem zajmuje się ortopeda, mają bardzo różnorodne podłoże. Są to:

Ortopeda zajmuje się także rozpoznawaniem zmian nowotworowych w obrębie kości. W zakres jego działań wchodzą również wszelkie: urazy, złamania, zwichnięcia oraz skręcenia stawów lub kości, a także naderwanie/zerwania wiązadeł czy ścięgien. Co istotne, urazami zajmuje się przede wszystkim ortopeda – ze specjalizacją traumatologii narządu ruchu. Ortopeda nie zajmuje się natomiast chorobami i schorzeniami w obrębie czaszki.

Prywatna wizyta u ortopedy – jak się przygotować?

Na wizytę do ortopedy warto zabrać ze sobą dotychczasowe zdjęcia RTG i wyniki innych badań, jeśli były wcześniej wykonywane. Podczas wizyty specjalista ocenia m.in. ruchomość stawów lub kręgosłupa. Może także przeprowadzić zabieg interwencyjny, np. iniekcję dostawową lub zalecić konsultację fizjoterapeutyczną.

Poznaj swojego ortopedę w Krakowie i umów wizytę prywatnie!

Antoni Widawski - ZnanyLekarz.pl

Dr n. med Antoni Widawski

Lekarz Ortopeda w Krakowie

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Doświadczenie w zawodzie zdobywał w krakowskich szpitalach m.in. w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Krakowie gdzie pełnił funkcję ordynatora Kliniki Urazowej i Ortopedii w latach 1995-2006. Obecnie współpracuje ze szpitalami takimi jak Szpital MSWiA w Krakowie, Szpital św. Rafała w Krakowie oraz Nowy Szpital w Olkuszu. Przeprowadza liczne operacje i zabiegi związane z narządem ruchu. W długoletniej pracy dla Pana Doktora ważne jest nie tylko skrupulatne badanie, ale przede wszystkim poświęcenie należytego czasu na rozmowę i dobry wywiad z pacjentem, który przekłada się następnie na postawienie słusznej diagnozy i pomocy.

W Centrum Medycznym SMART wykonuje diagnostykę związaną z problemami występującymi z układem ruchu m.in. przy pomocy ultrasonografu (USG). Zajmuje się również leczeniem niechirurgicznym tj. iniekcje z kwasu hialuronowego, iniekcje osoczem bogatopłytkowym, które przynoszą bardzo dobre efekty terapeutyczne jego pacjentom.

Antoni Widawski - ZnanyLekarz.pl

Ortopedia w Krakowie - FAQ

Traumatologia narządu ruchu, jako specjalistyczne rozszerzenie ortopedii, skupia się na diagnozowaniu i leczeniu urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Obejmuje to uszkodzenia takie jak złamania kości, skręcenia, zwichnięcia stawów, a także urazy mięśni, więzadeł i ścięgien. Specjalista w tej dziedzinie, znany jako ortopeda-traumatolog, jest ekspertem w radzeniu sobie z tymi problemami, najczęściej poprzez interwencje chirurgiczne.

Poszukując profesjonalnej opieki medycznej po doznanym urazie narządu ruchu, ortopeda-traumatolog jest idealnym wyborem. Dysponując niezbędną wiedzą i doświadczeniem, są w stanie skutecznie zarządzać urazami, pomagając pacjentom w powrocie do pełnej sprawności. Często korzystają z zaawansowanych technik chirurgicznych, aby zapewnić najlepsze rezultaty leczenia.

Jeśli poszukujesz specjalistycznej opieki po urazie narządu ruchu, traumatologia narządu ruchu jest kluczowym obszarem, który powinieneś rozważyć. Ortopeda-traumatolog jest specjalistą, który będzie w stanie zapewnić Ci skuteczną diagnozę i leczenie, pomagając Ci wrócić do pełnej sprawności.

Ortopeda powinien być osobą stale dbającą o aktualną wiedzę poprzez udział w wydarzeniach naukowych, dlatego wybierając dla siebie odpowiedniego specjalistę, warto na to zwrócić uwagę. Dodatkowo musi łączyć fakty z różnych dziedzin medycznych, aby dobierać najefektywniejsze metody leczenia.

Czy cierpisz na ból stawów, doświadczasz problemów z poruszaniem się lub nagle uległeś urazowi narządu ruchu? W takim przypadku, nasz doświadczony ortopeda jest tu, by Ci pomóc. Ortopedia skupia się na diagnozowaniu i leczeniu różnych stanów zdrowotnych, takich jak urazy, stany zapalne, choroby zwyrodnieniowe, a także choroby wrodzone i nabyte związane z układem ruchu.

Nasz specjalista ortopeda nie tylko przepisuje odpowiednie badania, ale także dokładnie analizuje wyniki, aby postawić precyzyjną diagnozę. Na podstawie tej diagnozy, jest w stanie wskazać najbardziej efektywny plan leczenia, dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Dzięki naszemu ortopedzie, możesz skutecznie zarządzać swoim stanem zdrowia i poprawić jakość swojego życia. Zapewniamy Ci profesjonalną opiekę medyczną i wsparcie na każdym etapie leczenia. Skontaktuj się z nami już dziś, by umówić się na konsultację i zacząć swoją drogę do zdrowia i pełnej sprawności.

W Centrum Medycznym Smart świadczymy prywatną opiekę medyczną, dlatego nie potrzebujesz skierowania, aby umówić się z naszym specjalistą.

Do naszego specjalisty możesz umówić się dzwoniąc pod numer 12 333 777 1 lub korzystając z całodobowej rejestracji online.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami pod nr. telefonu: 12 333 777 1.