zielony napis smart z plusem wpisanym w okrąg, z podpisem "Centrum Medyczne Smart"

Tel: 12 333 777 1

Godziny otwarcia: Pn - Pt 8:00 - 18:00

Gabinet Ortopedyczny w Krakowie

Ortopedia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem wszelkich schorzeń w obrębie narządu ruchu – od wrodzonych bądź nabytych chorób/wad, po urazy czy uszkodzenia wynikające z codziennego życia.

Umów wizytę

Czym zajmuje się ortopeda?

Narząd ruchu każdego dnia poddawany jest działaniu różnych czynników. W zależności od prowadzonego trybu życia pojawiają się np. problemy z wadami postawy (przy siedzącym stylu życia) lub większe ryzyko urazów czy zwichnięć, np. u osób aktywnych fizycznie.

Ortopedia to bardzo szeroka dziedzina medycyny, skupiona wokół schorzeń narządu ruchu. Mogą mieć one różnorodny charakter i wymagać szybkiej i krótkoterminowej interwencji (np. złamania) lub długofalowej terapii (np. skolioza). Ortopeda zajmuje się również wszelkimi stanami zapalnymi i zwyrodnieniowymi w obrębie całego narządu ruchu.

Oprócz układu kostnego, powszechnie kojarzonego z kośćmi i stawami, ortopedia diagnozuje również schorzenia w obrębie:

Jakimi schorzeniami zajmuje się ortopeda?

Schorzenia, których diagnozą i leczeniem zajmuje się ortopeda, mają bardzo różnorodne podłoże. Są to:

Ortopeda zajmuje się także rozpoznawaniem zmian nowotworowych w obrębie kości. W zakres jego działań wchodzą również wszelkie: urazy, złamania, zwichnięcia oraz skręcenia stawów lub kości, a także naderwanie/zerwania wiązadeł czy ścięgien. Co istotne, urazami zajmuje się przede wszystkim ortopeda – ze specjalizacją traumatologii narządu ruchu. Ortopeda nie zajmuje się natomiast chorobami i schorzeniami w obrębie czaszki.

Wizyta u ortopedy – jak się przygotować?

Na wizytę do ortopedy warto zabrać ze sobą dotychczasowe zdjęcia RTG i wyniki innych badań, jeśli były wcześniej wykonywane. Podczas wizyty specjalista ocenia m.in. ruchomość stawów lub kręgosłupa. Może także przeprowadzić zabieg interwencyjny, np. iniekcję dostawową lub zalecić konsultację fizjoterapeutyczną.

Poznaj swojego lekarza

Ikonka lekarza płeć męska
Dr n. med Antoni Widawski
Lekarz Ortopeda

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Doświadczenie w zawodzie zdobywał w krakowskich szpitalach m.in. w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Krakowie gdzie pełnił funkcję ordynatora Kliniki Urazowej i Ortopedii w latach 1995-2006. Obecnie współpracuje ze szpitalami takimi jak Szpital MSWiA w Krakowie, Szpital św. Rafała w Krakowie oraz Nowy Szpital w Olkuszu. Przeprowadza liczne operacje i zabiegi związane z narządem ruchu. W długoletniej pracy dla Pana Doktora ważne jest nie tylko skrupulatne badanie, ale przede wszystkim poświęcenie należytego czasu na rozmowę i dobry wywiad z pacjentem, który przekłada się następnie na postawienie słusznej diagnozy i pomocy.

W Centrum Medycznym SMART wykonuje diagnostykę związaną z problemami występującymi z układem ruchu m.in. przy pomocy ultrasonografu (USG). Zajmuje się również leczeniem niechirurgicznym tj. iniekcje z kwasu hialuronowego, iniekcje osoczem bogatopłytkowym, które przynoszą bardzo dobre efekty terapeutyczne jego pacjentom.

Najczęściej zadawane pytania

Traumatologia narządu ruchu to poddziedzina ortopedii zajmująca się ściśle urazami w obrębie: kości, stawów, mięśni, więzadeł czy ścięgien. Ortopeda-traumatolog zajmuje się więc wszelkimi: urazami, zwichnięciami, skręceniami, złamaniami czy naderwaniami, najczęściej wykonując leczenie chirurgiczne.

Ortopeda powinien być osobą stale dbającą o aktualną wiedzę poprzez udział w wydarzeniach naukowych, dlatego wybierając dla siebie odpowiedniego specjalistę, warto na to zwrócić uwagę. Dodatkowo musi łączyć fakty z różnych dziedzin medycznych, aby dobierać najefektywniejsze metody leczenia.

Pacjenci zgłaszają do ortopedy się przy nagłych urazach narządu ruchu, stanach zapalnych/zwyrodnieniowych czy chorobach wrodzonych/nabytych. Specjalista zaleca odpowiednie badania, stawia diagnozę i wskazuje najlepszy plan leczenia.

W Centrum Medycznym Smart świadczymy prywatną opiekę medyczną, dlatego nie potrzebujesz skierowania, aby umówić się z naszym specjalistą.

Do naszego specjalisty możesz umówić się dzwoniąc pod numer 12 333 777 1 lub korzystając z całodobowej rejestracji online.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami pod nr. telefonu: 12 333 777 1.

Wjedź na samą górę strony.