fbpx
zielony napis smart z plusem wpisanym w okrąg, z podpisem "Centrum Medyczne Smart"

Tel: 12 333 777 1

Godziny otwarcia: Pn - Pt 8:00 - 18:00

Diabetolog Prywatnie - Kraków

Diabetolog to specjalista medyczny, który specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu cukrzycy. Zajmuje się kontrolą poziomu cukru we krwi, ustalaniem spersonalizowanych planów leczenia, edukacją pacjentów w zakresie zdrowego stylu życia i monitorowaniem powikłań związanych z cukrzycą. Diabetolog dąży do poprawy jakości życia pacjentów poprzez skuteczną opiekę diabetologiczną i wsparcie w zarządzaniu tą chorobą przewlekłą.

Kim jest diabetolog?
Jakie są jego zadania?

Diabetolodzy to specjaliści medyczni, którzy posiadają specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w zakresie leczenia cukrzycy. Skupiają się na diagnozowaniu, leczeniu i monitorowaniu pacjentów z cukrzycą, dostosowując plany terapeutyczne do indywidualnych potrzeb. Ich celem jest zapewnienie pacjentom optymalnej kontroli glikemii, edukacja w zakresie zdrowego stylu życia oraz zapobieganie powikłaniom cukrzycowym.

Lekarz diabetolog w Krakowie oferuje wsparcie emocjonalne i motywacyjne, aby pomóc pacjentom prowadzić zdrowe i aktywne życie, pomimo choroby.

Czym zajmuje się diabetolog?

Poznaj swojego diabetologa w Krakowie!

Ikonka lekarza płeć żeńska

Dr n. med. Joanna Zięba-Parkitny

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetologii i endokrynologii

Posiadając specjalizacje w dziedzinie chorób wewnętrznych, diabetologii i endokrynologii, pracuje w Klinice Chorób Metabolicznych i Diabetologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Wcześniej pracowała jako lekarz podczas specjalizacji, a obecnie pełni funkcję starszego asystenta.

Jej praktyka obejmuje opiekę nad pacjentami dorosłymi, w tym kobietami w ciąży, cierpiącymi na cukrzycę i problemy endokrynologiczne, takie jak choroby tarczycy, przysadki mózgowej, nadnerczy, a także choroby związane z zaburzeniami w gospodarce hormonów płciowych. Dodatkowo zajmuje się diagnozą i leczeniem trądziku, hirsutyzmu i otyłości.

Dąży do ciągłego doskonalenia swojej wiedzy specjalistycznej i umiejętności, regularnie uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach.

Skorzystaj z usług naszego specjalisty z zakresu medycyny pracy w zakresie badań wstępnych, kontrolnych i okresowych. Dowiedz się, co zrobić, aby ograniczyć ryzyko rozwoju choroby zawodowej.

Diabetolog - Kraków - FAQ

Konsultacja z diabetologiem powinna odbyć się, gdy dostrzegamy pierwsze objawy cukrzycy lub podejrzewamy jej występowanieDiabetolog oceni stan zdrowia, zaplanuje leczenie, udzieli dodatkowych porad i będzie monitorował stan zdrowia. Celem wizyty jest diagnoza schorzenia i ewentualne zapobieganie powikłaniom cukrzycowym.

Konsultacja diabetologiczna obejmuje szczegółowy wywiad medyczny, badanie fizyczne oraz analizę wyników badań diagnostycznych. Diabetolog opracowuje spersonalizowany plan leczenia, który może obejmować zmiany w diecie, monitorowanie poziomu cukru we krwi, aktywność fizyczną i ewentualne leki przeciwcukrzycowe. Pacjent otrzymuje również dawkę wiedzy dotyczącą dbania o siebie i zdrowego stylu życia. Regularne wizyty kontrolne są zalecane w celu monitorowania postępu leczenia. Konsultacja diabetologiczna dostosowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

Koszt wizyty u diabetologa może różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja, doświadczenie lekarza, rodzaj konsultacji (pierwsza wizyta lub kontrolna) oraz polityka cenowa danego ośrodka medycznego. Ceny mogą również różnić się między różnymi krajami i systemami opieki zdrowotnej. W naszym przypadku jest to 210-220 zł.

Przed wizytą u diabetologa należy przygotować listę pytań i obserwacji dotyczących Twojego stanu zdrowia. Nie zapomnij aktualnych wyników badań diagnostycznych związanych z cukrzycą. Dodatkowo przygotuj informacje na temat aktualnie zażywanych leków i suplementów. Bardzo cenne dla diabetologa będą wyniki wykonywanych wcześniej pomiarów cukru, ale nie jest to warunek konieczny. Przygotowanie się przed wizytą u diabetologa pomoże zapewnić efektywną konsultację i kompleksową opiekę dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami pod nr telefonu 12 333 777 1.