zielony napis smart z plusem wpisanym w okrąg, z podpisem "Centrum Medyczne Smart"

Tel: 12 333 777 1

Godziny otwarcia: Pn - Pt 8:00 - 18:00

Gabinet Psychologiczny w Krakowie

Psycholog jest specjalistą, który zajmuje się diagnozowaniem, badaniem i kierowaniem na odpowiednie leczenie w przypadku chorób natury psychicznej. Może też pomagać radzić sobie z codziennymi problemami takimi jak stres czy problemy rodzinne. Z jego pomocą możemy również wykształcać nowe umiejętności np. asertywność, umiejętności społeczne i komunikacja.

Psycholog – kim jest?

Do uzyskania tytułu psychologa konieczne jest ukończenie studiów psychologicznych. Specjalista zajmuje się diagnozowaniem, badaniem oraz kierowaniem na odpowiednie leczenie w przypadku występowania chorób natury psychicznej.

Ma uprawnienia do wydawania orzeczeń oraz zaświadczeń określających stan zdrowia psychicznego pacjenta. Psycholog nie może prowadzić terapii ani zlecać leczenia farmakologicznego – to zadanie psychoterapeuty i psychiatry.

W Centrum Medycznym SMART posiadamy specjalistę, który świadczy usługi zarówno z zakresu psychologii, jak i psychoterapii. Dzięki temu każdy z naszych pacjentów może liczyć na pełną opiekę.

Nasz specjalista jest w stanie pomóc w:

Psycholog nie może zlecać leczenia farmakologicznego, ponieważ nie jest lekarzem. W tym celu należy udać się do psychiatry.

Wady w obrębie płuc to m.in.:

Kiedy warto zgłosić się psychologa?

Poznaj swojego lekarza

Ikonka lekarza płeć żeńska
mgr Monika Jastrzębska
Psycholog

Psycholog, psychoterapeutka. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także całościowe 4,5-letnie szkolenie przygotowujące do uzyskania certyfikatu atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, oparte na podejściu psychodynamicznym i systemowym.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Szpitalu Uniwersyteckim CM UJ w Katedrze Psychoterapii na Oddziale Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych. Aktualnie pracuje również w Centrach Zdrowia Psychicznego, prowadząc konsultacje i wsparcie psychologiczne dla dorosłych oraz psychoterapię indywidualną opartą na analitycznym rozumieniu człowieka i relacji terapeutycznej.

Pomaga osobom cierpiącym z powodu różnego rodzaju zaburzeń psychicznych: zaburzeń nastroju, osobowości, nerwicowych, w kryzysie w stresie. Konsultuje również osoby doświadczające powtarzających się trudności w relacjach z ludźmi, znajdujące się w trudnych sytuacjach życiowych lub mające trudności w podejmowaniu decyzji.

Najczęściej zadawane pytania

Cena psychoterapii indywidualnej w naszej placówce to 190 złotych za jedną sesję terapeutyczną.

Każdy psycholog jest zobowiązany zachować tajemnicę lekarską, więc żadne informacje nie mogą zostać przekazane innej osobie. Dlatego też warto być szczerym i podejść do terapii na poważnie.

Długość trwania terapii zależy od indywidualnych czynników m.in. skali problemu, specyfiki terapii oraz od samopoczucia osoby, która z niej korzysta. Terapie mogą trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat.

Najczęściej zalecane jest uczęszczanie na terapię raz w tygodniu. Istnieją jednak przypadki, w których terapia może odbywać się rzadziej. Zależy to od problemu, z jakim przychodzi się na terapię.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami pod nr telefonu 12 333 777 1.

Wjedź na samą górę strony.