fbpx
zielony napis smart z plusem wpisanym w okrąg, z podpisem "Centrum Medyczne Smart"

Tel: 12 333 777 1

Godziny otwarcia: Pn - Pt 8:00 - 18:00

Lekarz Medycyny Pracy - Kraków

Lekarza medycyny pracy kojarzymy przede wszystkim z wykonywaniem badań wstępnych, kontrolnych bądź okresowych na potrzeby zatrudnienia. Specjalista ten zajmuje się jednak nie tylko określeniem zdolności do wykonywania danego zawodu, ale również diagnozuje i leczy tzw. choroby zawodowe lub kieruje pacjenta do dalszych specjalistów.

Kim jest lekarz medycyny pracy?

Lekarz medycyny pracy ocenia, czy dana osoba może zajmować określone stanowisko. Wydaje on odpowiednie orzeczenie w oparciu o czynniki indywidualne danej osoby i specyfikę środowiska pracy, np. odpowiednią sprawność fizyczną.

Ocenia ponadto szkodliwość warunków pracy i udziela wskazówek co do ewentualnej profilaktyki – celem tego jest zmniejszenie ryzyka tzw. choroby zawodowej, do której prowadzą czynniki szkodliwe, określane przez pracodawcę przed badaniami wstępnymi.

Choroba zawodowa – co to jest? Jakie są jej rodzaje?

Choroba zawodowa to schorzenie wynikające z szkodliwych warunków pracy, takich jak narażenie na pyły, hałas lub wymuszona pozycja. Specjalista medycyny pracy to osoba, która udziela porad dotyczących profilaktyki chorób zawodowych i diagnozuje je.

Lista chorób zawodowych

Choroby zawodowe dotyczące układu oddechowego:

Lekarz medycyny pracy wykonuje badania: wstępne, okresowe, kontrolne.

1. Badania wstępne wykonuje się przed rozpoczęciem pracy na danym stanowisku.
2. Badania okresowe w trakcie trwania umowy o pracę, w określonym odstępie czasowym.
3. Badania kontrolne są wykonywane w momencie, gdy pracownik był na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 30 dni.
Podczas tych badań specjalista ocenia dalszą zdolność do pracy na danym stanowisku.​

Poznaj swojego lekarza medycyny pracy w Krakowie!

Małgorzata Skowron - ZnanyLekarz.pl

Lek. med. Małgorzata Skowron

Lekarz Medycyny Pracy

Specjalista medycyny pracy oraz medycyny rodzinnej. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego W Krakowie. Związana od wielu lat ze Szpitalem MSWiA w Krakowie. W Centrum Medycznym SMART przeprowadza badania profilaktyczne z zakresu medycyny pracy: 

Lek. med. Iga Czuchra

Lekarz Medycyny Pracy

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Posiadam specjalizację w dziedzinie medycyny pracy oraz medycyny rodzinnej, w tym uprawnienia do badań sanitarno-epidemiologicznych, badań lekarskich uczniów i pracowników, osób zawodowo narażonych na promieniowanie jonizujące, podróżujących i wykonujących pracę w strefie tropikalnej oraz kierowców. Należę do Polskiego Towarzystwa Medycyny Pracy.

Skorzystaj z usług naszego specjalisty z zakresu medycyny pracy w zakresie badań wstępnych, kontrolnych i okresowych. Dowiedz się, co zrobić, aby ograniczyć ryzyko rozwoju choroby zawodowej.

Medycyna pracy Kraków - FAQ

Badania u lekarza medycyny pracy trwają kilkanaście minut. Lekarz może jednak pokierować pacjenta do innych specjalistów, w zależności od określonych czynników szkodliwych (np. do laryngologa).

Na wizytę należy zabrać skierowanie od pracodawcy oraz wszelką dokumentację medyczną. Osoby korzystające z aparatu słuchowego, okularów itd. również powinny zabrać ze sobą sprzęt medyczny.

Tak, do lekarza medycyny pracy trzeba wcześniej się umówić. Możesz zrobić to dzwoniąc pod numer: 12 333 777 1 lub korzystając z całodobowej rejestracji online.

Koszt wizyty u lekarza medycyny pracy sprawdzisz w zakładce Cennik.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami pod nr telefonu 12 333 777 1.