fbpx
zielony napis smart z plusem wpisanym w okrąg, z podpisem "Centrum Medyczne Smart"

Tel: 12 333 777 1

Godziny otwarcia: Pn - Pt 8:00 - 18:00

Ginekolog Prywatnie w Krakowie

Ginekolog to specjalista, który zajmuje się dbaniem o zdrowie kobiet w każdym wieku, poprzez profilaktykę, wykrywanie oraz leczenie chorób związanych narządami płciowymi u kobiet.  Dodatkowo lekarz ginekolog może wspierać przy prowadzeniu ciąży, porodu, a nawet podczas opieki nad noworodkiem.

Kim jest ginekolog?
Jakie są jego zadania?

Ginekolog to specjalista, który zajmuje się zdrowiem w obrębie narządów płciowych u kobiet. Ma wiedzę i umiejętności, które pozwalają mu szybko i sprawnie diagnozować wszelkie choroby w swojej specjalizacji.

Do jego głównych obowiązków należy: udzielanie porad, wykonywanie zabiegów związanych z chorobami narządów płciowych oraz doradztwo w stosowaniu antykoncepcji. Dodatkowo może pracować na sali porodowej przy odbieraniu porodu, prowadzić ciążę oraz pomóc w opiece nad noworodkiem lub jego mamą tuż po porodzie.

Jakimi schorzeniami zajmuje się lekarz ginekolog?

Poznaj swojego ginekologa w Krakowie!

Ikonka lekarza płeć męska

lek. Artur Kosarzycki 

Prywatny ginekolog w Krakowie

Lekarz w trakcie specjalizacji z ginekologii i położnictwa, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej. Aktualnie pracuję na oddziale ginekologiczno-położniczym z onkologią ginekologiczną w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie.

Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Absolwent SWSM w Katowicach (studia skończone z wynikiem bardzo dobrym).

Uczestnik licznych kursów i konferencji naukowych (m.in. Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii, E-Med Academy).

Podczas konsultacji ginekologicznych wykonuje bardzo dokładny wywiad lekarski, USG oraz pobranie cytologii.

Prywatnie wielki fanatyk siatkówki, wciąż czynnie grający (aktualny Mistrz Polski Lekarzy w siatkówce halowej, wielokrotny zwycięzca Igrzysk Lekarskich w siatkówce halowej i plażowej).

Skorzystaj z usług naszego specjalisty z zakresu medycyny pracy w zakresie badań wstępnych, kontrolnych i okresowych. Dowiedz się, co zrobić, aby ograniczyć ryzyko rozwoju choroby zawodowej.

Ginekolog Kraków (Prywatnie) - FAQ

Ginekolog to lekarz specjalizujący się w schorzeniach i zaburzeniach żeńskiego układu rozrodczego. Ginekolog wykonuje różne badania, które pomagają ocenić stan zdrowia kobiet i wykryć ewentualne problemy. Najczęstsze badania, które wykonuje ginekolog, to:

  • badanie ginekologiczne – polega na ocenie zewnętrznych i wewnętrznych narządów rodnych, takich jak srom, pochwa, szyjka macicy, macica, jajniki i jajowody. Badanie to wykonuje się przy pomocy wziernika, czyli narzędzia, które umożliwia lekarzowi zobaczyć wnętrze pochwy i szyjkę macicy.
  • badanie cytologiczne – polega na pobraniu materiału z szyjki macicy i ocenie jego mikroskopowej budowy. Badanie to służy do wykrywania zmian przednowotworowych i nowotworowych szyjki macicy.
  • USG narządu rodnego – polega na zastosowaniu fal ultradźwiękowych, które odbijają się od narządów i tworzą obraz na monitorze. Badanie to pozwala na ocenę kształtu, wielkości, położenia i struktury narządów rodnych, a także na wykrywanie nieprawidłowości, takich jak torbiele, mięśniaki, polipy, guzy, zapalenia, zrosty czy ciąża. USG narządu rodnego można wykonać przez powłoki brzuszne lub przezpochwowe (transwaginalne).
  • badanie piersi – polega na ocenie kształtu, wielkości, symetrii i napięcia piersi, a także na badaniu palpacyjnym, czyli dotykowym. Badanie to służy do wykrywania zmian w piersiach, takich jak guzki, zgrubienia, wycieki z brodawek czy zmiany skórne. Badanie piersi można uzupełnić o USG piersi lub mammografię, czyli badanie rentgenowskie.

Ginekolog może zlecić także inne badania, w zależności od potrzeby i celu diagnostycznym. Mogą to być na przykład badania krwi, badanie czystości pochwy, badania hormonalne, badania genetyczne, badania naczyniowe, biopsja, histeroskopia, laparoskopia czy kolposkopia.

Lekarz ginekolog w naszym centrum medycznym przyjmuje pacjentki od 12 roku życia.

Wizyta u ginekologa średnio trwa między 15-20 minut. Zależy to w głównej mierze od tego, czy badanie jest pierwszorazowe, czy konieczne jest wykonanie USG lub innego zabiegu.

Wizytę u ginekologa najlepiej umówić po upływie pierwszych 10 dni od końca menstruacji. Jest to najlepszy czas do wizyty, ale to nie oznacza, że nie można przeprowadzić jej w innym terminie. Ważne, aby 2-3 dni przed wizytą nie współżyć płciowo, nie brać leków dopochwowych oraz nie wykonywać irygacji pochwy.

Termin pierwszej wizyty u ginekologa zależy od potrzeb pacjentki. Najczęściej zalecanym momentem na wizytę jest okres między 12 a 15 rokiem życia.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami pod nr telefonu 12 333 777 1.