zielony napis smart z plusem wpisanym w okrąg, z podpisem "Centrum Medyczne Smart"

Tel: 12 333 777 1

Godziny otwarcia: Pn - Pt 8:00 - 18:00

Kardiolog - Kraków

Kardiologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób i wad układu sercowo-naczyniowego. Do specjalisty warto zgłosić się w przypadku podejrzenia wrodzonej lub nabytej wady serca, jak również w razie zaobserwowania objawów świadczących o rozwoju choroby serca.

Umów wizytę

Kardiolog – czym się zajmuje?

Kardiolog to lekarz specjalizujący się w wadach pierwotnych i nabytych oraz
chorobach serca i naczyń krwionośnych.
W ramach diagnostyki, w pierwszej
kolejności przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad dotyczący objawów choroby i prowadzonego trybu życia, a następnie wykonuje badania z zakresu kardiologii nieinwazyjnej oraz inwazyjnej.

Po ustaleniu rozpoznania, kardiolog sprawuje podstawową, intensywną opiekę medyczną nad chorym – ustala metody leczenia, a także nadzoruje rehabilitację. Ponadto, przekazuje choremu zalecenia mające na celu zwiększyć efektywność prowadzonego leczenia kardiologicznego.

Jakie choroby leczy kardiolog?

Krakowski kardiolog diagnozuje i leczy choroby takie jak:

Do wrodzonych wad serca, których leczeniem zajmuje się kardiolog, należą m.in.:
Najczęściej występujące nabyte wady serca to z kolei:

Wizyta u kardiologa – jak się przygotować?

Pierwsza wizyta u kardiologa nie wymaga specjalnego przygotowania. Warto jedynie zabrać ze sobą wyniki badań, jeśli były wcześniej wykonywane. 

Podczas wizyty specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem – pyta o choroby, zażywane leki, nawyki żywieniowe, aktywność fizyczną i prowadzony styl życia.

W dalszej kolejności kardiolog przeprowadza badania. Jeśli zaistnieje taka konieczność, poszerza diagnostykę o badania dodatkowe.

Podstawowe badania diagnostyczne znajdujące zastosowanie w kardiologii to:

Poznaj swojego kardiologa

Ikonka lekarza płeć żeńska
Lek. med. Lan Nguyen Thi-Kostrz
Kardiolog

Kardiolog w trakcie specjalizacji. Absolwentka Śląskiego Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Staż odbywała w Szpitalu Specjalistycznym im. Józefa Dietla w Krakowie. Od 2016 r. zatrudniona jako młodszy asystent w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II. W Centrum Medycznym SMART zajmuje się diagnostyką problemów sercowo-naczyniowych dorosłych. Wykonuje m.in.: echo serca, badanie EKG oraz przeprowadza konsultacje kardiologiczne.

Ikonka lekarza płeć męska
Lek. med Marek Stopa
Kardiolog

Kardiolog w trakcie specjalizacji. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Lekarski na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie Na co dzień pracuje w Oddziale Klinicznym Kardiologii i Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Dodatkowo zajmuje się także działalnością naukową. Jest autorem publikacji w czasopismach naukowych oraz wystąpień na międzynarodowych konferencjach naukowych. Aktualnie jest w trakcie studiów doktoranckich. W swoim doktoracie zajmuje się pacjentami z nadciśnieniem tętniczym. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach echokardiograficznych.

Wizyta u kardiologa - FAQ

Poradnia kardiologiczna zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego w zakresie ambulatoryjnym.

W Centrum Medycznym Smart świadczymy prywatną opiekę medyczną, dlatego nie potrzebujesz skierowania, aby umówić wizytę u naszego kardiologa.

Koszt konsultacji z kardiologiem sprawdzisz w zakładce „Cennik.

Aby umówić wizytę u kardiologa, zadzwoń pod numer 12 333 777 1 lub skorzystaj z całodobowej rejestracji online.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami pod nr. telefonu: 12 333 777 1.

Wjedź na samą górę strony.