fbpx
zielony napis smart z plusem wpisanym w okrąg, z podpisem "Centrum Medyczne Smart"

Tel: 12 333 777 1

Godziny otwarcia: Pn - Pt 8:00 - 18:00

Kardiolog - Kraków​

Kardiologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób i wad układu sercowo-naczyniowego. Do specjalisty warto zgłosić się w przypadku podejrzenia wrodzonej lub nabytej wady serca, jak również w razie zaobserwowania objawów świadczących o rozwoju choroby serca. Wizyta u kardiologa może pomóc w wykryciu choroby serca we wczesnym stadium, co może mieć kluczowe znaczenie dla skuteczności leczenia. Kardiologowie są wyspecjalizowani w różnych dziedzinach, takich jak arytmie serca, choroba wieńcowa, niewydolność serca czy nadciśnienie tętnicze, co pozwala im skupić się na konkretnej problematyce.

Lekarz kardiolog – czym się zajmuje?

Kardiolog to lekarz specjalizujący się w wadach pierwotnych i nabytych oraz
chorobach serca i naczyń krwionośnych.
W ramach diagnostyki, w pierwszej
kolejności przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad dotyczący objawów choroby i prowadzonego trybu życia, a następnie wykonuje badania z zakresu kardiologii nieinwazyjnej oraz inwazyjnej.

Po ustaleniu rozpoznania, kardiolog sprawuje podstawową, intensywną opiekę medyczną nad chorym – ustala metody leczenia, a także nadzoruje rehabilitację. Ponadto, przekazuje choremu zalecenia mające na celu zwiększyć efektywność prowadzonego leczenia kardiologicznego.

Jakie choroby leczy lekarz kardiolog?

Krakowski kardiolog diagnozuje i leczy choroby takie jak:

Do wrodzonych wad serca, których leczeniem zajmuje się kardiolog, należą m.in.:
Najczęściej występujące nabyte wady serca to z kolei:

Wizyta u kardiologa (prywatnie) – jak się przygotować?

Pierwsza wizyta u kardiologa nie wymaga specjalnego przygotowania. Warto jedynie zabrać ze sobą wyniki badań, jeśli były wcześniej wykonywane. 

Podczas wizyty specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem – pyta o choroby, zażywane leki, nawyki żywieniowe, aktywność fizyczną i prowadzony styl życia.

W dalszej kolejności kardiolog przeprowadza badania. Jeśli zaistnieje taka konieczność, poszerza diagnostykę o badania dodatkowe.

Podstawowe badania diagnostyczne znajdujące zastosowanie w kardiologii to:

Poznaj swojego kardiologa i umów wizytę!

Lan Nguyen Thi-Kostrz - ZnanyLekarz.pl

Lek. med. Lan Nguyen Thi-Kostrz

Kardiolog

Absolwentka Śląskiego Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Staż odbywała w Szpitalu Specjalistycznym im. Józefa Dietla w Krakowie. Od 2016 r. zatrudniona jako młodszy asystent w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II. W Centrum Medycznym SMART zajmuje się diagnostyką problemów sercowo-naczyniowych dorosłych. Wykonuje m.in.: echo serca, badanie EKG oraz przeprowadza konsultacje kardiologiczne.

Ewa Kwiecień - ZnanyLekarz.pl

lek. med. Ewa Kwiecień

Kardiolog

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, programu stypendialnego Erasmus na Uniwersytecie Tor Vergata w Rzymie oraz na Uniwersytecie w Rochester, NY, USA. Specjalizację z kardiologii ukończyłam, pracując w Oddziale Klinicznym Chorób Serca i Naczyń w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II, obecnie jestem związana ze Szpitalem im. L. Rydygiera w Krakowie. Należę do Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz jestem autorką licznych prac naukowych.

Na co dzień zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób sercowo-naczyniowych. Wykonuję badania echokardiograficzne oraz USG tętnic szyjnych, nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje. W swojej pracy stawiam na profesjonalizm i zaangażowanie. Bardzo ważna jest dla mnie dobra relacja z chorym oraz indywidualne i holistyczne podejście do każdego pacjenta.

Wizyta u kardiologa - FAQ

Poradnia kardiologiczna zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego w zakresie ambulatoryjnym.

W Centrum Medycznym Smart świadczymy prywatną opiekę medyczną, dlatego nie potrzebujesz skierowania, aby umówić wizytę u naszego kardiologa.

Koszt konsultacji z kardiologiem sprawdzisz w zakładce „Cennik.

Aby umówić wizytę u kardiologa, zadzwoń pod numer 12 333 777 1 lub skorzystaj z całodobowej rejestracji online.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami pod nr. telefonu: 12 333 777 1.