zielony napis smart z plusem wpisanym w okrąg, z podpisem "Centrum Medyczne Smart"

Tel: 12 333 777 1

Godziny otwarcia: Pn - Pt 8:00 - 18:00

Kardiolog - Kraków​

Kardiologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób i wad układu sercowo-naczyniowego. Do specjalisty warto zgłosić się w przypadku podejrzenia wrodzonej lub nabytej wady serca, jak również w razie zaobserwowania objawów świadczących o rozwoju choroby serca. Wizyta u kardiologa może pomóc w wykryciu choroby serca we wczesnym stadium, co może mieć kluczowe znaczenie dla skuteczności leczenia. Kardiologowie są wyspecjalizowani w różnych dziedzinach, takich jak arytmie serca, choroba wieńcowa, niewydolność serca czy nadciśnienie tętnicze, co pozwala im skupić się na konkretnej problematyce.

Umów wizytę

Lekarz kardiolog – czym się zajmuje?

Kardiolog to lekarz specjalizujący się w wadach pierwotnych i nabytych oraz
chorobach serca i naczyń krwionośnych.
W ramach diagnostyki, w pierwszej
kolejności przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad dotyczący objawów choroby i prowadzonego trybu życia, a następnie wykonuje badania z zakresu kardiologii nieinwazyjnej oraz inwazyjnej.

Po ustaleniu rozpoznania, kardiolog sprawuje podstawową, intensywną opiekę medyczną nad chorym – ustala metody leczenia, a także nadzoruje rehabilitację. Ponadto, przekazuje choremu zalecenia mające na celu zwiększyć efektywność prowadzonego leczenia kardiologicznego.

Jakie choroby leczy lekarz kardiolog?

Krakowski kardiolog diagnozuje i leczy choroby takie jak:

Do wrodzonych wad serca, których leczeniem zajmuje się kardiolog, należą m.in.:
Najczęściej występujące nabyte wady serca to z kolei:

Wizyta u kardiologa (prywatnie) – jak się przygotować?

Pierwsza wizyta u kardiologa nie wymaga specjalnego przygotowania. Warto jedynie zabrać ze sobą wyniki badań, jeśli były wcześniej wykonywane. 

Podczas wizyty specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem – pyta o choroby, zażywane leki, nawyki żywieniowe, aktywność fizyczną i prowadzony styl życia.

W dalszej kolejności kardiolog przeprowadza badania. Jeśli zaistnieje taka konieczność, poszerza diagnostykę o badania dodatkowe.

Podstawowe badania diagnostyczne znajdujące zastosowanie w kardiologii to:

Poznaj swojego kardiologa!

Ikonka lekarza płeć żeńska

Lek. med. Lan Nguyen Thi-Kostrz

Kardiolog

Kardiolog w trakcie specjalizacji. Absolwentka Śląskiego Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Staż odbywała w Szpitalu Specjalistycznym im. Józefa Dietla w Krakowie. Od 2016 r. zatrudniona jako młodszy asystent w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II. W Centrum Medycznym SMART zajmuje się diagnostyką problemów sercowo-naczyniowych dorosłych. Wykonuje m.in.: echo serca, badanie EKG oraz przeprowadza konsultacje kardiologiczne.

Ikonka lekarza płeć żeńska

lek. med. Ewa Kwiecień

Kardiolog

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, programu stypendialnego Erasmus na Uniwersytecie Tor Vergata w Rzymie oraz na Uniwersytecie w Rochester, NY, USA. Specjalizację z kardiologii ukończyłam, pracując w Oddziale Klinicznym Chorób Serca i Naczyń w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II, obecnie jestem związana ze Szpitalem im. L. Rydygiera w Krakowie. Należę do Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz jestem autorką licznych prac naukowych.

Na co dzień zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób sercowo-naczyniowych. Wykonuję badania echokardiograficzne oraz USG tętnic szyjnych, nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje. W swojej pracy stawiam na profesjonalizm i zaangażowanie. Bardzo ważna jest dla mnie dobra relacja z chorym oraz indywidualne i holistyczne podejście do każdego pacjenta.

Wizyta u kardiologa - FAQ

Poradnia kardiologiczna zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego w zakresie ambulatoryjnym.

W Centrum Medycznym Smart świadczymy prywatną opiekę medyczną, dlatego nie potrzebujesz skierowania, aby umówić wizytę u naszego kardiologa.

Koszt konsultacji z kardiologiem sprawdzisz w zakładce „Cennik.

Aby umówić wizytę u kardiologa, zadzwoń pod numer 12 333 777 1 lub skorzystaj z całodobowej rejestracji online.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami pod nr. telefonu: 12 333 777 1.