zielony napis smart z plusem wpisanym w okrąg, z podpisem "Centrum Medyczne Smart"

Tel: 12 333 777 1

Godziny otwarcia: Pn - Pt 8:00 - 18:00

Gabinet Neurologiczny w Krakowie

Neurologia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką chorób obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego.

Opinie naszych pacjentów

Patrycja B
Patrycja B
Pacjentka
Czytaj więcej
Byłam w CM Smart na wizycie u ortopedy. Pan Doktor Widawski to wspaniały człowiek, ma wspaniałe podejście do pacjenta. Dokładnie wszystko szczegółowo omawia, dopytuje i wyjaśnia. Super miejsce, obsługa... Obiekt nowoczesny. Na pewno będę korzystać! Polecam
Ruskovsky
Ruskovsky
Pacjent
Czytaj więcej
Polecam!!!!!! Jeżeli chodzi o Centrum Medyczne to zdecydowanie najlepsze w tej części Krakowa. Byłem ostatnio w celu zrobienia badań do pracy i wszystko przebiegło szybko i w miłej atmosferze. Bardzo szanuje za odbieranie telefonów!! Co jest niestety rzadkością!
Krzysztof S
Krzysztof S
Pacjent
Czytaj więcej
Miesiąc temu, byłem na konsultacji neurologicznej w Centrum Medycznym Smart u Pani dr n. med. Pauliny Pasińskiej. Wizyta bez opóźnienia, szczegółowe przeprowadzenie wywiadu, analiza badań, które dostarczyłem, sprawnie przeprowadzone badanie w gabinecie, po którym otrzymałem dokładne wyjaśnienia (...) Bardzo polecam! 🙂
Poprzedni
Następny

Umów wizytę

Neurolog – czym się zajmuje?

Neurolog to lekarz specjalizujący się w schorzeniach obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Ośrodkowy układ nerwowy tworzą mózg i rdzeń kręgowy. Specjalista jest więc pomocny w szukaniu przyczyn m.in. bólów głowy i kręgosłupa. Diagnozuje i leczy dolegliwości, których źródłem są nieprawidłowości występujące w obrębie mózgu i kręgosłupa.

Neurolog zajmuje się także chorobami obwodowego układu nerwowego, czyli częścią układu nerwowego stanowiącą połączenie między ośrodkowym układem nerwowym, a poszczególnymi narządami. Należą do nich neuropatie, czyli schorzenia nerwów obwodowych.

 

Jakie schorzenia diagnozuje i leczy neurolog?

Neurolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem takich chorób jak:

Wizyta u neurologa – jak wygląda?

Podczas wizyty neurolog przeprowadza badanie neurologiczne obejmujące dokładny wywiad lekarski oraz ogólną ocenę stanu zdrowia. Ponadto wykonuje proste badanie układu nerwowego, które sprawdza odruchy fizjologiczne. Jeśli zajdzie taka konieczność, neurolog kieruje pacjenta na dodatkowe badania.


Po ustaleniu diagnozy neurolog sprawuje nad pacjentem podstawową opiekę medyczną, w tym
ustala optymalny plan leczenia, a także nadzoruje rehabilitację. Przekazuje również pacjentowi zalecenia, których zadaniem jest zwiększyć efektywność prowadzonego leczenia neurologicznego.

 

W diagnostyce chorób o podłożu neurologicznym wykorzystuje się:

Poznaj swojego lekarza

Ikonka lekarza płeć żeńska
dr n. med. Paulina Pasińska
Neurolog

Staż podyplomowy odbyła w Szpitalu MSWiA w Krakowie. Doświadczenie zawodowe w ramach specjalizacji zdobywała w Klinice Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, a także autorką i współautorką publikacji naukowych o tematyce neurologicznej. Stale doskonali swoje umiejętności zawodowe i uczestniczy w specjalistycznych szkoleniach, kursach oraz bierze czynny udział w profesjonalnych konferencjach naukowych w kraju i za granicą. W swojej codziennej praktyce zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń neurologicznych.

Najczęściej zadawane pytania

Do pierwszej wizyty u neurologa nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Warto jedynie zabrać ze sobą wyniki wcześniej wykonanych badań.

W poradni neurologicznej diagnozuje się i leczy choroby układu nerwowego w zakresie ambulatoryjnym.

W Centrum Medycznym Smart świadczymy prywatną opiekę medyczną, dlatego skierowanie do umówienia wizyty u neurologa nie jest wymagane.

Aby umówić wizytę u neurologa, zadzwoń pod numer 12 333 777 1 lub skorzystaj z całodobowej rejestracji online.

Koszt konsultacji neurologicznej sprawdzisz w zakładce „Cennik”.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami pod nr. telefonu: 12 333 777 1.

Wjedź na samą górę strony.